Borac bolji od Kotor Varoša

Autor: Slaven Šubara / Datum: 18.11.2016. 16:58

Rukometaši Kotor Varoša poraženi su od strane ORK Borac iz Banjaluke u osmom kolu Prve lige RS, rezultatom 32:26.

Gosti su bili agresivniji u odbrani, a nervozu kotorvarošana dodatno je povećalo i loše suđenje, odnosno čudne sudijske odluke što je rezultiralo i velikim brojem isključenja, pa su u jednom momentu igrali i sa dva rukometaša manje, ali je na poluvremenu rezultat bio prilično ujednačen 14:16, ali onda slijedi prelomni dio utakmice kada gosti za pet minuta prave seriju od 6 golova i stiču veliku prednost.

Nakon dosta truda  ali i nekoliko promašenih sedmeraca Kotorvarošanima je bilo jasno da će bodovi otići u Banjaluku. Naši rukometaši su ovim kiksom doživjeli drugi poraz u nizu pošto su u prošlom kolu izgubili derbi u Zvorniku protiv Drine. Svijetle tačke ovog porazu bili su Boško Tešić koji je postigao osam golova, ali i Dražen Žarić, Bojan Marković i Rajko Radić koji su se u listu strijelcea upisali po četiri puta. Kotor Varoš sljedeći meč igra u gostima protiv posljednjeplasirnih Laktaša.

Autor teksta: Slaven Šubara