Fudbaleri Mladosti donijeli bodove iz Lijevča

Autor: Slaven Šubara / Datum: 28.03.2016. 10:11

Fudbaleri kotorvaroške Mladosti, vratili su se kući sa gostovanja u Topoli, sa tri veoma važna boda za mirniji nastavak prvenstva. U okviru 19. kola Regionalne lige – grupa Zapad naši fudbaleri su u subotu savladali domaće Lijevče rezultatom 1:2.

Da su naši fudbaleri došli u Topolu sa pobjedničkim ambicijama najavio je i pogodak Radivojevića poslije sjajnog solo prodora u 35. minutu za vođstvo od 0:1, što je bio i konačan rezultat prvog poluvremena. U nastavak susreta domaći ulaze nešto agresivnije i odlučnije ali bez značajnijih šansi. Odluka o pobjedniku pala je u 66. minutu, kada je viđen i najlјepši potez na utakmici. „Slobodnjak“ sa ruba šesnaesterca milimetarski precizno izveo je Kršić i pogodio mrežu nemoćnog Railića za velikih 0:2. Lijevče je do kraja utakmice jedino uspjelo da popravi utisak u 88. minutu, kada je poslije slobodnog udarca Popravka, Kutić uspio samo da odbije loptu do Blesića koji „odbijanac“ šalјe u mrežu i postavlјa konačan rezultat ove utakmice 1:2. Zanimlјivo je istaći da je ovo prvi poraz Lijevča u ovom prvenstvu na domaćem terenu. U narednom 20. kolu, Mladost će u srijedu na svom stadionu dočekati ekipu FK „FSA“ iz Prijedora.

FK „Lijevče“ – FK „Mladost“ (KV) 1:2 (0:1)

Stadion: FK „Lijevče“, Gledalaca: 50, Glavni sudija: Božidar Marić (Laktaši), Pomoćnici: Mišo Mačkić (Banja Luka), Vladan Todorović (Čelinac), Delegat: Vitomir Misimović (Gradiška), Strijelci: Nemanja Blesić (88. min.) – FK „Lijevče“, Benjamin Radivojević (35. min.), Stefan Kršić 66. min) – FK „Mladost“ (KV).

FK „Lijevče“: Railić, Arežina, Šteković, Boloban, Ilić, Vujčić, Blesić, Dumonić ( od 46. min. Kurtović), Kočić, Malić (od 83. min. Peulić), Šulić (od 62. min. Popravak).

FK „Mladost“: Kutić, Trifković, Đekanović, Vučenović, M.Tepić, Janković, Kršić, Radivojević ( od 70. min A. Tepić), Mušanović, Đaković ( od 81. min. Jurić), Stupar ( od 90. min. Đurić).

Autor teksta: Slaven Šubara