Košarkaši ”Mladosti” zabilježili pobjedu

Autor: Slaven Šubara / Datum: 23.02.2016. 11:45

U utakmici 9.kola kotorvaroški košarkaši ostvarili su pobjedu nad ekipom ”Sloboda 73” iz Novog Grada rezultatom 71:67.

Viđena je vrlo zanimljiva utakmica, gdje se nakon prvog poluvrnema činilo da će naši košarkaši lako izaći na kraj.

Međutim u trećoj četvrtini nikako mladostaši nisu uspjevali da poentiraju. U ovoj četvrtini promašili su 11 od 14 slobodnih bacanja. Na minut i 30 sekundi prije kraja, nakon pogođenog slodonog bacanja gosti su imali preonost od 6 poena.

U sljedećem napadu je Čušević pogodio trojku i nagovijestio mogući preokret koji se i i dogodio. Dobra odbrana i poentiranje uz skok u napadu naši košarkaši su u tom periodu napravili 10:0 i došli do pobjede.

Utakmicu je posmatralo oko 100 gledalca, među kojima i pristalice grupe "Jazavci", koji su dali veliki doprinos u ovoj pobjedi. Sljedeću utakmicu naši košarkaši igraju u Kozarskoj Dubuci protiv ekipe "UNA"-e

KK MLADOST: KK SLOBODA 73 71:67 (13:16, 24:10, 16:28, 18:13)

KK MLADOSAT: Kesić 12, Ibričić 16, Čaušević 9, Narić 2, Mandić 4, Korićanac 4, Filipović 10, Đurović 14, Stanković.

KK SLOBODA: Maran, Vojinović 5, Dupalo 19, Beronja 8, Rakić, Odžić, Dragaljević 12, Lajšić 8, Milaš 7, Drobac, Štrbac 8.

Autor teksta: Slaven Šubara