Kotorvaroški rukometaši nadigrali RK ´Kozara MP´ iz Kozarske Dubice

Autor: Slaven Šubara / Datum: 23.05.2016. 13:37

U utakmici koja se odigrala u nedjelju 22. maja 2016. godine naši rukometaši savladali su ekipu RK „Kozara MP“ iz Kozarske Dubice rezultatom 28-20 (12-10)

Fenomenalna partija Boška Tešića i 16 njegovih pogodaka, sinoć su obilježili utakmicu 21. kola Prve rukometne lige RS između ekipa Kotor Varoša i Kozare MP iz Kozarske Dubice, koju su naši rukometaši riješili u svoju korist, rezultatom 28:20.

Naši rukometaši su bolje otvorili utakmicu i poveli sa 2:0, da bi gosti serijom od 5:0, preokrenuli rezultat i u 12 minutu vodili sa tri gola razlike.

Potom stvari u svoje ruke uzima razigrani Tešić i u 18 minutu domaćin ponovo vodi, ovog puta 7:6.

Do kraja poluvremena smo imali rezultatsku klackalicu, poslije koje su naši rukometaši na odmor otišli sa vođstvom 12:10.

Šou Tešića se nastavlja i u drugom poluvremenu, prvih šest pogodaka su bili njegovo djelo i Kotor Varoš je vodio u 39. minutu sa 19:15.

Tu prednost naša ekipa je znalački znala da sačuva  i poveća do kraja utakmice, za konačnih 28:20.

Pored pomenutog Tešića i njegovih 16 postignutih golova, ova utakmica je bila značajna i za prvotimca Kotorvarošana Miloša Sakana koji je upisao svoje prve minute u prvom timu i već na debiju postigao dva pogotka.

Odličan na golu domaćina je bio golman Eskić sa 22 odbrane.

Kod gostiju bolji od ostalih je bio Tatarević koji se pet puta upisao u strelce, dok su ga sa po četiri pogotka pratili Miljuš i Radaković.

RK „Kotor Varoš“ – RK „Kozara MP“ 28:20

Kotorvaroška sportska dvorana, Gledalaca: 100, Sudije: J. Anušić, M. Anušić, Delegat: M. Momčilović.
RK „Kotor Varoš“: Eskić (22 odb.), Radivojević, Pejaković, Kuzmić, Raljić 2, Gatić, Marković 5, Stojanović 3, Sakan 2, Tešić 16, Žarić, Maksimović.
RK „Kozara MP“:D. Bižić, Premasunac, Slijepac, Tatarević 5, Radaković 4, Mijić, Miljuš 4, Elčija 3, Burazor, Da. Bižić, Dragičević, Stančić 3, Tabaković 1, Handanagić.

Autor teksta: Slaven Šubara