Poraz Mladosti u Novoj Topoli

Autor: Slaven Šubara / Datum: 19.09.2017. 10:33

Fudbaleri Mladosti poraženi su proteklog vikenda na gostovanju u Novoj Topoli od domaćeg Lijevča sa minimalnih 1:0, u okviru šestog kola Regionalne lige RS – grupa Zapad.

Domaćin je u prvih pola sata bio bolja ekipa ne terenu stvorivši nekoliko dobrih šansi preko Dumonića u 24, Kočića u 30 i Ercega u 33. minuti, ali je u sve tri situacije golman Mladosti Milen Kutić bio na visini zadatka.

Prvu pravu i stopostotnu priliku Mladost je stvorila u 38. minutu kada je Đaković sam izašao ispred golmana Marjanovića, ali završnica nije bila vrhunska i rezultat je i dalje ostao 0:0.

Trenutak odluke desio se  u drugom minutu nadoknade vremena u prvom poluvremenu. Dubinska precizna lopta Kneževića za Dumonića, koji ju majstorski prima i ulazi u šesnaesterac i preciznim šutem ju šalje iza leđaovog puta nemoćnog Kutića, za vođstvo od 1:0, i nova tri boda Lijevča.

U narednom sedmom kolu Mladost na svom terenu u subotu (23.09.) od 16 časova dočekuje ekipu Borca iz Kozarske Dubice.

Stadion: FK Lijevče, Gledalaca: 50, Sudija: Milan Gvozden, Pomoćnici: Milan Joškić i Mladen Stupar (svi iz Prijedora), Delegat: Milan Bulajić (Banja Luka), Strijelac: Knežević (45+2), Žuti kartoni: Tešić, Zekonja, Perić, Dumonić, Zekanović (Lijevče), Đaković, Mušanović (Mladost)

FK Lijevče: Marjanović, Zekonja (od 67. min. Ilić), Đuranović, Lekić, Tomić, Tešić, Knežević, Erceg (od 45. min. Đukanović), Dumonić, Kočić, Perić (od 77. min Daljević).

FK Mladost: Kutić, Tepić, Đukić, Vučenović, Hadžiselimović, Stupar, Drljača (od 58. min. Hibić), Đaković, Mušanović, Jusić (od 55. min. Hibić), Tešić ( od 45. min. Muždekić).

Autor teksta: Slaven Šubara